Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Czas na kary wolnościowe – nowy numer kwartalnika „Na wokandzie”

2014-05-05

Tematem przewodnim dwudziestego, jubileuszowego wydania „Na wokandzie” jest projekt reformy części ogólnej Kodeksu karnego, zmierzającej do ograniczenia kar izolacyjnych w przypadku przestępstw o najmniejszej dolegliwości społecznej.

Poziom przestępczości nad Wisłą z roku na rok maleje i jest ponad dwukrotnie mniejszy niż w  Niemczech czy Wielkiej Brytanii jednaj pozbawiamy wolności częściej niż wspomniane kraje, dodatkowo, mamy przepełnione więzienia, tysiące sprawców oczekujących na wolności na miejsca w zakładach karnych oraz szybko rosnące zjawisko recydywy. Jak rozwiązać ten problem? O tym m.in. przeczytacie w najnowszym numerze „Na wokandzie” w artykule opisującym projekt dowartościowania kar grzywny i ograniczenia wolności - jako najbardziej wychowawczych i dolegliwych dla sprawców.

To nie jedyna propozycja korekty polityki karnej opracowana ostatnio w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sztandarową inicjatywą resortu jest projekt zwiększenia ochrony pokrzywdzonego i świadka w postępowaniu karnym.

Polecamy również wywiady, z wiceministrem Jerzym Kozdroniem oraz z mecenasem Maciejem Duboisem, nestorem polskich obrońców, który wspomina czasy swojej zawodowej aktywności i każe zastanowić się nad miejscem adwokatury w dzisiejszej rzeczywistości społecznej

Na uwagę zasługuje również materiał o metodach przesłuchiwania małoletnich a także opis najnowszych tendencji w marketingu usług prawniczych.

Zapraszamy na stronę www.nawokandzie.ms.gov.pl gdzie znajdziecie najnowszy numer kwartalnika w wersji elektronicznej.

Życzymy interesującej lektury!

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji 
Ministerstwo Sprawiedliwości

Kwartalnik "Na wokandzie" nr 20 - okładka
Kwartalnik "Na wokandzie" nr 20 - okładka
lista aktualności archiwalnych