Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Finał IX. Ogólnopolskiego Konkursu Law Games 2014

Finał IX. Ogólnopolskiego Konkursu Law Games 2014

2014-05-09

W dniach 7-8 maja 2014 r. w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości odbył się uroczysty Finał IX. Ogólnopolskiego Konkursu Law Games. Inicjatywę honorowym patronatem objął Minister Sprawiedliwości.

Konkurs powstał z myślą o studentach, którzy w trakcie studiów nie mają możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Dzięki projektowi studenci III-V roku prawa oraz absolwenci, którzy ukończyli studia prawa maksymalnie 3 lata przed finałem Konkursu, mają okazję rozwiązać sprawy z zakresu prawa cywilnego, z którymi profesjonalni prawnicy mają do czynienia w swojej codziennej pracy.

Zadanie eliminacyjne tegorocznej edycji Konkursu polegało na rozwiązaniu kazusu z prawa cywilnego lub prawa autorskiego. Podczas Finału uczestnicy wcielili się w rolę składu sędziowskiego i wydali werdykt w sprawie z kazusu eliminacyjnego. 

W pierwszej części Finału uczestnicy pracowali w grupach, dzięki czemu jury miało okazję sprawdzić ich predyspozycje do pracy w zespole – jednej z najważniejszych umiejętności w przyszłym zawodzie. W drugiej części indywidualnie prezentowali wypracowane wcześniej w grupach argumenty werdyktu.

Zwycięzcami tegorocznej edycji Konkursu zostali: Paulina Chyła, Marta Dzieciuch, Katarzyna Lejman, Paweł Mazur oraz Michał Wachstiel.

Główną nagrodą dla pięciu zwycięzców jest miesięczny płatny staż w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Ogólnopolski Konkurs Law Games jest wspólnym przedsięwzięciem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland i kancelarii Wierzbowski Eversheds.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych