Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Zaproszenie na konferencję

Zaproszenie na otwarcie międzynarodowej konferencji „Rozwój pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem w Europie” z udziałem Ministra Sprawiedliwości

2014-05-14

W dniach 14-17 maja 2014 r. w Warszawie odbywa się międzynarodowa konferencja „Rozwój pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem w Europie”.

Dzisiaj (czwartek, 15 maja 2014 r.) o godz. 9.00 w Hotelu Sheraton (ul. Bolesława Prusa 2, sala Amsterdam/Athens) uroczystego otwarcia dokona Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki.

Udział w konferencji wezmą m.in.: Prezydent Victim Support Europe David McKenna i Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem „Subvenia Victima” Tomasz Piechowiak.

Victim Support Europe została założona w 1990 r. przez organizacje zajmujące się pomocą na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem. Victim Support Europe jest organizacją zrzeszającą 34 organizacje pozarządowe z 25 państw Unii Europejskiej.

Coroczna konferencja jest organizowana przez Victim Support Europe. Dotyczy pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem poprzez umożliwianie spotkań ekspertów w celu wymiany poglądów na temat praw ofiar, najlepszych praktyk związanych z wdrażaniem nowej Dyrektywy UE oraz nowatorskich sposobów świadczenia usług wsparcia pokrzywdzonym przestępstwem.

Po raz pierwszy gospodarzem tego wydarzenia jest Polska. Za organizację po stronie polskiej odpowiada Ogólnopolski Związek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem „Subvenia Victima” oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

Możliwość organizowana tak prestiżowej konferencji i udział 183 przedstawicieli z 22 Państw jest dowodem na to, że wychodzenie naprzeciw potrzebom i problemom osób pokrzywdzonym przestępstwem stanowi ważny dla naszego kraju obszar aktywności.

Na otwarcie konferencji wstęp za okazaniem legitymacji prasowych.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych