Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

P8010088.JPG

„Efektywność egzekucji sądowej. Problemy i wyzwania” – konferencja z udziałem Sekretarza Stanu

2014-05-23

Sekretarz Stanu Jerzy Kozdroń wziął dzisiaj udział w odbywającej się na Uniwersytecie Gdańskim konferencji „Efektywność egzekucji sądowej. Problemy i wyzwania”. Jej organizatorem jest Katedra Postępowania Cywilnego oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

Tematyka konferencji dotyczyła usprawnienia egzekucji sądowej oraz zagadnień związanych z funkcjonowaniem zawodu komornika sądowego.

- Ministerstwo Sprawiedliwości podejmuje wszelkie możliwe działania, zarówno organizacyjne, kadrowe jak i legislacyjne, które pozwolą w przyszłości uczynić egzekucję sądową sprawniejszą, skuteczniejszą i szybszą – mówił Jerzy Kozdroń, odczytując list Ministra Sprawiedliwości Marka Biernackiego. Działania te mają na celu realizację prawa obywateli nie tylko do uzyskania rozstrzygnięcia, ale i jego wykonania, które najbliższe wydaje się społecznemu poczuciu sprawiedliwości – dodał.

Sekretarz Stanu Jerzy Kozdroń, w imieniu Ministra Sprawiedliwości wyraził przekonanie, że dzięki dyskusji i współdziałaniu środowiska naukowego ze światem praktyki będzie można wspólnie wypracować wnioski, które pozwolą jak najlepiej wypełnić zadania stawiane przez egzekucję sądową.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych