Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn na seminarium „Sukces transformacji demokratycznej – doświadczenie Polski i Czech”
Wiceminister sprawiedliwości Wojciech Węgrzyn na seminarium „Sukces transformacji demokratycznej – doświadczenie Polski i Czech”

Wiceminister sprawiedliwości p. Wojciech Węgrzyn na seminarium „Sukces transformacji demokratycznej – doświadczenie Polski i Czech”

2014-06-20

Wiceminister sprawiedliwości Pan Wojciech Węgrzyn wziął udział w seminarium „Sukces transformacji demokratycznej – doświadczenie Polski i Czech”, zorganizowanym 16 czerwca br. w Tunisie przez Ambasadę RP i Ambasadę Czech w Tunezji.

Doświadczenie polskie na różnych etapach transformacji zostało przedstawione przez Panią Hannę Suchocką (byłą premier, minister sprawiedliwości i ambasador RP), Pana Wojciecha Węgrzyna - Podsekretarza Stanu w MS, Pana Jana Majchrowskiego (byłego wojewodę, podsekretarza stanu w MSWiA, wykładowcę akademickiego) i p. Marcina Piątkowskiego (ekonomistę w Banku Światowym).

Wystąpienie Ministra Węgrzyna skupiało się na tematyce związanej z reformą sądownictwa i rolą wymiaru sprawiedliwości okresu przejściowego.

17 czerwca br. Minister Wojciech Węgrzyn spotkał się z Ministrem Sprawiedliwości Tunezji, celem omówienia podstaw współpracy dwustronnej w zakresie pomocy prawnej w sprawach cywilnych i karnych, dalszych kierunków jej rozwoju oraz poprawy jakości współpracy. Obie strony wyraziły zainteresowanie utrzymywaniem kontaktów na poziomie Ministrów Sprawiedliwości a także wymiany doświadczeń poprzez wizyty studyjne sędziów.


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych