Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Międzynarodowy Dzień Mediacji

Ruszył kolejny Tydzień Mediacji (13-18 października 2014 r.)

2014-10-13

W dniach od 13 do 18 października 2014 r.  po raz kolejny w całej Polsce będziemy obchodzić Tydzień Mediacji. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października. W Polsce, już po raz drugi, obchody będą rozszerzone na cały Tydzień.

Przez najbliższy tydzień, od 13 (poniedziałek) do 18 października (sobota), na terenie całego kraju odbędą się spotkania, konferencje oraz seminaria poświęcone zagadnieniu mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z mediacji, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi korzyści. Dyżury mediatorów organizowane są w sądach, prokuraturach, komisariatach policji, siedzibach organizacji pozarządowych czy placówkach oświatowych.  

W tegoroczne obchody Tygodnia Mediacji włączyło się wiele instytucji i środowisk, w tym sędziowie, prokuratorzy, policjanci, kuratorzy sądowi, adwokaci, radcowie prawni, notariusze, komornicy, funkcjonariusze Służby Więziennej. Współpracę zadeklarowało również Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Duży wkład w organizację tej inicjatywy wniosło także środowisko mediatorów.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z akcji skorzystało ok. 5.000 osób, z czego ponad połowa skorzystała z dyżuru mediatora.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych działań zamieszczone zostały na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości - www.ms.gov.pl oraz na stronach internetowych sądów i pozostałych partnerów przedsięwzięcia.

W 2013 roku do polskich sądów wpłynęło ok. 15 mln spraw. Nie wszystkie muszą być rozstrzygnięte przez sąd. Mediacja do szybki i skuteczny sposób rozwiązywania konfliktów i sporów. Pamiętaj! Masz prawo do mediacji.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Ogólnopolskie obchody Tygodnia Mediacji - szczegóły

lista aktualności archiwalnych