Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Konferencja "Kreatywność kobiet w mundurach"
Konferencja "Kreatywność kobiet w mundurach"
Konferencja "Kreatywność kobiet w mundurach"

„Kreatywność kobiet w mundurach” - IV. Ogólnopolska Konferencja Kobiet Służby Więziennej

2014-10-15

Od dzisiaj (15 października) do piątku (17 października 2014 r.) w Popowie trwać będzie IV. Ogólnopolska Konferencja Kobiet Służby Więziennej pt. „Kreatywność kobiet w mundurach”.

Konferencja jest kontynuacją dyskusji, którą Rada ds. Kobiet Służby Więziennej prowadzi od czterech lat na temat równych szans, możliwości i równego traktowania kobiet w służbach mundurowych.

Podczas konferencji został odczytany list w imieniu Ministra Sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka, w którym podkreślił, że kobieta w mundurze, podobnie jak jej kolega ma wyraźnie sprecyzowaną rolę zawodową, to ekspert i fachowiec. Tak jak mężczyźni, kobiety także chcą aktywnie uczestniczyć w życiu zawodowym, chcą realizować się w tych profesjach, które dają im satysfakcję i zadowolenie. Wskazał także, że mają do tego prawo, kwalifikacje i predyspozycje. Dlatego tak ważne jest, aby stwarzać jak najwięcej możliwości rozwoju zawodowego i wspierać awanse kobiet.

W odczytanym liście Minister Sprawiedliwości zaznaczył, że w ostatnich latach obserwuje się zjawisko rosnącego zainteresowania kobiet pracą w służbach mundurowych, w tym, w Służbie Więziennej. Stanowi to dla zwierzchników tych służb poważne wyzwanie, ale też wielką szansę. Wyraził nadzieję, że uda się wykorzystać tę szansę i będzie można wspólnie pokonać wszystkie bariery – prawne, administracyjne, jak też mentalne i społeczne, tak, aby kobiety zarówno w Służbie Więziennej, jak i w innych formacjach, mogły rozwijać się zawodowo na każdym szczeblu kariery.

W odbywającej się konferencji udział biorą m.in. Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny Anna Andrzejewska oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. Jacek Włodarski. W jej trakcie przewidziano kilkanaście bloków tematycznych, panel dyskusyjny szefów służb mundurowych oraz prezentację drugiej części poradnika Nie dla Przemocy – Przemoc w pracy.

Tytuł konferencji „Kreatywność kobiet w mundurach" jest ukłonem wobec wszystkich kobiet z różnych formacji mundurowych. Ma pokazać jak szerokie horyzonty i zainteresowania, oraz możliwości posiadają kobiety w mundurach.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych