Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Okładka numeru 22 kwartalnika Na wokandzie

Ochrona pokrzywdzonego i świadka - nowy numer kwartalnika „Na wokandzie”

2014-10-16

Ochrona pokrzywdzonego i świadka – to motyw przewodni najnowszego numeru kwartalnika „Na wokandzie”. Temat w dużej mierze dotyczy opracowanego w Ministerstwie Sprawiedliwości projektu ustawy o ochronie i pomocy dla świadka i pokrzywdzonego.

Szczególna troska o składających zaznania, to nie tylko kolejny etap procesu wzmacniania pozycji procesowej świadków i pokrzywdzonych. To przede wszystkim konieczność wynikająca z wprowadzenia kontradyktoryjnego modelu procedury karnej. Zaproponowane rozwiązania mają szansę ograniczyć obawy uczestników procesów karnych przed składaniem zeznań.

W bieżącym wydaniu uwadze polecamy również wywiady. Sędzia Roman Hauser, nowy przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa mówi m.in. o jej dorobku i kondycji wymiaru sprawiedliwości.  Bohaterką drugiego wywiadu jest sędzia Barbara Piwnik. Warto zapoznać się z jej opiniami na temat sądów i sędziów, choćby z racji intelektualnej bezkompromisowości rozmówczyni oraz jej bogatego doświadczenia orzeczniczego.

W bieżącym numerze nie brak też treści użytecznych w codziennej pracy prawnika. Bardzo ciekawy dla początkujących prawników będzie artykuł pełen praktycznych porad o tym, jak powinien wyglądać profesjonalny blog – jedno z najbardziej skutecznych narzędzi współczesnego marketingu prawniczego.

Do tego – jak w każdym numerze kwartalnika – przegląd ostatnich inicjatyw Ministerstwa Sprawiedliwości, omówienie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz autorstwa wybitnych przedstawicieli środowiska prawniczego.

Najnowszy numer dostępny jest również na stronie: www.nawokandzie.ms.gov.pl

Życzymy interesującej lektury!

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych