Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Karta Dużej Rodziny

Kongres „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”

2014-10-20

Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny – Anna Andrzejewska wzięła dzisiaj (20 października 2014 r.) udział w Kongresie „Karta Dużej Rodziny – wyzwania i perspektywy”, który odbył się w Krakowie.

W Kongresie uczestniczył także Prezydent RP Bronisław Komorowski oraz Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

W trakcie obrad eksperci, decydenci i rodziny rozmawiali o wyzwaniach związanych z polityką prorodzinną w Polsce i perspektywach, jakie daje program Karty Dużej Rodziny.

- Cieszę się, że powstało realne narzędzie wsparcia dla rodzin, które noszą trud i odpowiedzialność wychowania dużej liczby dzieci – mówiła podczas dzisiejszego spotkania Anna Andrzejewska – Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny.

Organizatorzy Kongresu podkreślili, że Karta Dużej Rodziny daje polskim rodzinom korzyści, zarówno o charakterze materialnym, jak i aktywizuje gospodarczo konkretne regiony. Wskazali na dużą rolę, jaką w tej inicjatywie odgrywają władze samorządowe. Dla osiągnięcia celu istotna jest bowiem współpraca środowiska biznesu, rządu i samorządu.

Konferencja była okazją do wymiany doświadczeń i promowania godnych naśladowania praktyk przyjaznych dużej rodzinie. Jej organizatorami było Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Związek Dużych Rodzin 3+, Miasto Kraków, Forum Samorządowe na rzecz Dużych Rodzin.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych