Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń wziął udział w sesji poświęconej modernizacji wymiaru sprawiedliwości podczas IX Kongresu Obywatelskiego.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń wziął udział w sesji poświęconej modernizacji wymiaru sprawiedliwości podczas IX Kongresu Obywatelskiego.

Sekretarz Stanu na IX Kongresie Obywatelskim „Polska jutra. Jak rozwinąć nasze skrzydła?”

2014-10-27

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń wziął udział w sesji poświęconej modernizacji wymiaru sprawiedliwości podczas IX Kongresu Obywatelskiego. Kongres odbył się 25 października 2014 r. w Warszawie.

Panel dyskusyjny zatytułowany „System sprawiedliwości dla obywateli – jak to zrobić?” był jedną z siedmiu sesji tematycznych odbywających się podczas Kongresu.

Minister Jerzy Kozdroń wskazywał, że realnym beneficjentem i odbiorcą reform wymiaru sprawiedliwości powinien być zawsze obywatel. Powołał się przy tym na przykłady realizowanych obecnie w Ministerstwie Sprawiedliwości projektów, takich jak wdrożenie e-protokołu oraz wprowadzenie standardów obsługi w sądowych Biurach Obsługi Interesanta.

W dyskusji wzięli udział również: dr Adam Niedzielski – dyrektor Departamentu Strategii i Deregulacji w Ministerstwie Sprawiedliwości, Grzegorz Wiaderek – przewodniczący Rady Społecznej ds. Wdrażania Strategii Modernizacji Przestrzeni Sprawiedliwości w Polsce, prof. Ewa Łętowska oraz prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Dyskusja ogniskowała się wokół kilku tematów. Jednym z nich była konieczność dokończenia procesu przemian w przestrzeni sprawiedliwości, zapoczątkowanych wraz z transformacją ustrojową.

Kongresy Obywatelskie organizowane są od 2005 r., jako pozapolityczne forum wymiany myśli, emocji, informacji i pomysłów między różnymi środowiskami i pokoleniami. Uczestniczą w nich przedstawiciele nauki, mediów, biznesu, sportu i kultury, studenci, uczniowie, mieszkańcy zarówno dużych miast, jak i mniejszych miejscowości z całej Polski.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych