Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Konferencja rzeczników prasowych sądów apelacyjnych i okręgowych.
Konferencja rzeczników prasowych sądów apelacyjnych i okręgowych.

Konferencja „Rola rzecznika prasowego sądu w kształtowaniu dobrych relacji z mediami”

2014-12-05

W siedzibie Krajowej Rady Sądownictwa 4 grudnia 2014 r. odbyła się konferencja rzeczników prasowych sądów apelacyjnych i okręgowych. Podczas spotkania omówiono najważniejsze problemy w codziennej pracy rzeczników sądów.

- Obecnie sędziowie często uciekają od relacji z mediami, ale muszą nauczyć się postrzegać dziennikarzy nie jako przeciwników, a jako partnerów, którzy wesprą ich w budowaniu pozytywnego wizerunku sądownictwa – powiedział otwierający konferencję prof. Roman Hauser, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.

Konferencja jest jednym z rezultatów prac Zespołu ds. Standardów Komunikacji w Sądach, w skład którego wchodzą przedstawiciele Departamentu Strategii i Deregulacji Ministerstwa Sprawiedliwości oraz członkowie Krajowej Rady Sądownictwa.

- Spotkanie pozwoli nam także na zebranie opinii o najlepszych rozwiązaniach dla biur prasowych sądów, które następnie znajdą się w opracowywanych przez Zespół standardach komunikacyjnych dla sądów – zaznaczył dr Adam Niedzielski, dyrektor Departamentu Strategii i Deregulacji Ministerstwa Sprawiedliwości.

- Krajowa Rada Sądownictwa widzi możliwość realnych zmian w komunikacji sądów z mediami. Wykorzystujemy to, że mamy partnera do działania w Ministerstwie Sprawiedliwości – powiedział sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy Krajowej Rady Sądownictwa.

W konferencji wziął udział także insp. Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Na przykładzie swojej instytucji pokazał jak budować i utrzymywać dobre relacje z dziennikarzami, jak działa sprawne biuro prasowe oraz jak komunikować się w kryzysie medialnym.

- Sądy zasługują na wyższe zaufanie niż to, które obecnie mają – zaznaczył insp. Sokołowski.

Obecni na konferencji rzecznicy prasowi sądów dyskutowali o barierach w swojej pracy. Poruszono także temat powołania „rzecznika prasowego sądownictwa” oraz stworzenia „medialnej grupy” sędziów chętnych do wypowiadania się w środkach masowego przekazu.

Organizatorzy konferencji przeprowadzili również anonimową ankietę, dotyczą warunków pracy rzeczników prasowych sądów.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych