Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Andrzej Pogorzelski nowym Zastępcą Prokuratora Generalnego

2007-12-04
Prezes Rady Ministrów Donald Tusk, na wniosek Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego, powołał w dniu dzisiejszym Andrzeja Pogorzelskiego na stanowisko Zastępcy Prokuratora Generalnego.

Prokurator Andrzej Pogorzelski jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę w prokuraturze rozpoczął w 1985 r., kiedy to został mianowany aplikantem Prokuratury Rejonowej dla Dzielnicy Praga Północ. W swojej karierze pełnił funkcje zastępcy szefa wspomnianej prokuratury, a następnie szefa tej jednostki. Andrzej Pogorzelski pracował także w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej, gdzie był zastępcą Prokuratora Okręgowego, a następnie od 12 listopada 2002 r. do 30 września 2003 r. szefem Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

1 sierpnia 2004 r. nowo mianowany Zastępca Prokuratora Generalnego został delegowany z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie do Zespołu Kasacji Biura Postępowania Sądowego Prokuratury Krajowej. Z dniem 15 grudnia 2004 r. został powołany na stanowisko prokuratora Prokuratury Krajowej, gdzie pracował w Biurze Postępowania Sądowego.

lista aktualności archiwalnych