Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

WYMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI NA MIARĘ XXI WIEKU

2007-09-27
Budowa Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który do tej pory mieścił się w sześciu różnych budynkach, jest konsekwencją realizacji reformy wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod tę inwestycję.
- Sąd Rejonowy w Rzeszowie będzie sądem na miarę XXI wieku - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej w Rzeszowie Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – To dla nas bardzo ważne, by zapewnić godne warunki pracy sędziom oraz zagwarantować jak najwyższe standardy obsługi tym wszystkim ludziom, którzy do sądów trafiają - podkreślił Minister.
Nakłady na inwestycje w polskich sądach zwiększają się regularnie. Od 2002 roku, w którym nakłady na ten cel wynosiły 89,1 mln zł, kwota ta w 2007 r. wzrosła do 368, 548 mln zł.
Ogółem w latach 2005- 2007 w sądach powszechnych, w wyniku realizacji 35 zadań inwestycyjnych oraz zakupu budynków, uzyskano przyrost powierzchni o 180 165 mkw oraz 28 764 mkw zmodernizowanej istniejącej bazy lokalowej.
W 2007 r. planuje się zakończenie 11 zadań inwestycyjnych, wśród nich między innymi budowę Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej w Białymstoku.
Skutkiem realizacji wielkiego programu inwestycyjnego jest także zakończenie w prokuraturach siedmiu zadań inwestycyjnych oraz zakupów budynków. W wyniku tego uzyskano przyrost powierzchni o 35 000 mkw oraz 2 792 mkw zmodernizowanej istniejącej bazy lokalowej - Sądów nie buduje się dla sędziów, tylko dla tych którym sądy mają służyć - komentował Minister Ziobro.
lista aktualności archiwalnych