Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Komunikat Rzecznika Prasowego Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie z dnia 17 września 2007 r.

2007-09-17
W dniu 17 września 2007 roku w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie w Wydziale ds. Przestępczości Zorganizowanej odbyła się konferencja prasowa Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.
Temat konferencji związany był z realizacją w Prokuraturze Apelacyjnej w Krakowie kolejnej sprawy w zakresie dystrybucji paliwami płynnymi i przestępstw dokonywanych przez zorganizowaną grupę przestępczą.
W dniu dzisiejszym na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie funkcjonariusze CBŚ KG Zarząd w Krakowie, KWP w Krakowie i Karpackiego Oddziału Straży Granicznej - zatrzymali 13 sprawców działających w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się: blendowaniem paliw, sprzedażą produktów niskoakcyzowych jako paliw pełnowartościowych, sprzedażą odbarwionego oleju opałowego i paliwa żeglugowego, sprzedażą paliw uzyskiwanych drogą nielegalną z niemieckich rafinerii, a także wprowadzanie paliw nabytych za granicą na rynek krajowy.
Obrót tymi paliwami odbywał się bez udokumentowania i powodował uszczuplenie podatków należnych Skarbowi Państwa.
Działalność grupy przestępczej prowadzona była na terenie województw: małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Grupa działała w okresie od 2004 do 2006 roku.
W wyniku działalności przestępczej Skarb Państwa, jak i indywidualni odbiorcy paliw ponieśli wielkie straty w kwocie co najmniej 55 mln złotych.
Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator podejmie decyzję co do zastosowania środków zapobiegawczych.
W sprawie przewidywane są dalsze zatrzymania.
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie
Jerzy Balicki
lista aktualności archiwalnych