Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Inauguracja VII rocznika aplikacji ogólnej dla 150 aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie

Wiceminister sprawiedliwości na inauguracji VII rocznika aplikacji ogólnej

2016-02-02

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak w dniu 1 lutego 2016 r. wziął udział w inauguracji VII rocznika aplikacji ogólnej dla 150 aplikantów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie.

Do konkursu na aplikację ogólną przystąpiło 1549 osób. Ostatecznie, do krakowskiej szkoły przyjęto 150 osób, zgodnie z limitem ustalonym przez Ministra Sprawiedliwości.

Aplikacja ogólna trwa 12 miesięcy. Po jej ukończeniu część jej absolwentów będzie kontynuowała szkolenie na aplikacji sędziowskiej albo prokuratorskiej. Osoby, które nie uzyskają wyniku pozwalającego na kontunuowanie szkolenia, będą miały zapewnione miejsca pracy na stanowiskach asystentów sędziów. Mogą również ubiegać się o zatrudnienie na stanowisku referendarza sądowego i asystenta prokuratura.

W uroczystości wzięli udział m.in. Pierwszy Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Jamrogowicz, przedstawiciele środowiska sędziowskiego i prokuratorskiego w apelacji krakowskiej oraz kierownicy szkolenia w sądach apelacyjnych i prokuraturach apelacyjnych, a także inni zaproszeni goście.

 


Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

lista aktualności archiwalnych