Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

KOMUNIKAT PRASOWY dotyczący nieprawdziwych informacji podanych przez Pana Romana Giertycha w dzisiejszym programie "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu ZET.

2007-09-09
Informacje podane przez pana Posła Romana Giertycha w dniu dzisiejszym w Radiu Zet w programie „Siódmy dzień tygodnia” a dotyczące śledztwa w sprawie tzw. mafii paliwowej są nieprawdziwe.
Informujemy, że w okresie od stycznia 2006 r. do końca sierpnia 2007 r. objęto aktami oskarżenia 156 osób, z czego sądy I instancji już osądziły 28 osób, w tym 27 otrzymało wyroki skazujące. W wypadku pojedynczej uniewinnionej w pierwszej instancji osoby, sąd drugiej instancji ów wyrok uniewinniający uchylił.
Należy dodatkowo nadmienić, że obecnie śledztwo obejmuje 141 podejrzanych.
W związku z tymi faktami słowa Pana Posła Giertycha, jakoby za czasów Pana Ministra Zbigniewa Ziobro „zdechły śledztwa w sprawie mafii paliwowej i nie ma specjalnie nowych zatrzymań ani aktów oskarżenia” są nieprawdziwe i należy je uznać za insynuacje. Emocje, które w Panu Giertychu wyzwolił początek kampanii wyborczej nie usprawiedliwiają bezpodstawnych i kłamliwych ataków na prokuraturę i osobę Prokuratora Generalnego.

Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości
lista aktualności archiwalnych