Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

KOMUNIKAT PRASOWY

2007-09-02
W trakcie dzisiejszej rozmowy Redaktor Moniki Olejnik z Panem Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim [wywiad dla programu „Radia Zet” – „Siódmy dzień tygodnia”], Pani Redaktor wprowadziła w błąd radiosłuchaczy, mówiąc: „Skądś się wzięły słowa szefa CBŚ, który podobno krzyczał do Ministra Sprawiedliwości, że: To ty popsułeś tę akcję”. Po czym Pani Redaktor stwierdziła: „No bo on też został zawiadomiony, że będzie następnego dnia akcja w Ministerstwie Rolnictwa [...]”.
Nieprawdą jest, że szef Centralnego Biura Śledczego został poinformowany o realizacji akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Nie istniała konieczność przekazywania mu takiej informacji.
Ponadto, nigdy też były szef CBŚ - Pan Jarosław Marzec - nie skierował żadnego oskarżenia pod adresem Prokuratora Generalnego, co zdaniem Redaktor Olejnik „podobno” miało miejsce. Cytowane przez Panią Redaktor informacje są kolejnymi kłamstwami Janusza Kaczmarka, przekazanymi opinii publicznej, a powtarzanymi przez niektórych polityków i komentatorów.
Na marginesie warto dodać, że Prokurator Generalny nigdy nie był na „ty” z byłym szefem Centralnego Biura Śledczego Panem Jarosławem Marcem, co dodatkowo świadczy o nieprawdziwości przytaczanych przez Redaktor Monikę Olejnik stwierdzeń Pana Janusza Kaczmarka. Oczywiście, z powodów służbowych, kontaktował się z nim, gdy wymagały tego obowiązki zawodowe.
Pozostaje mieć nadzieję, że Redaktor Monika Olejnik, która sama wielokrotnie przekonała się o mówieniu nieprawdy przez Janusza Kaczmarka, w przyszłości nie będzie opierać się na wymyślonych przez niego rewelacjach.

Opieranie się przez dziennikarzy na niewiarygodnych źródłach informacji może im przynosić zbyteczne rozczarowania.

Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości
lista aktualności archiwalnych