Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Oświadczenie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobry

2007-09-01
Nieprawdą jest, zawarta w depeszy Polskiej Agencji Informacyjnej wiadomość, iż zapowiedziałem ujawnienie jakichkolwiek innych faktów, niż te pochodzące ze śledztwa w sprawie dotyczącej przecieku o akcji CBA.
W związku z nieprawdziwymi informacjami, jakie ukazały się dzisiaj w serwisie informacyjnym Polskiej Agencji Prasowej [depesza pt. „Ziobro: ujawnimy fakty i dowody o Tusku, Olejniczaku, Giertychu i Lepperze”, godz. 14:55] , w relacji z mojej konferencji, jaka odbyła się w dniu dzisiejszym o godz. 12.30, oświadczam:
Mówiąc o śledztwie dotyczącym przecieku o akcji CBA, zapowiedziałem, iż: „Przyjdzie czas na ujawnienie kolejnych faktów i dowodów. Myślę, że będą one robić nie mniejsze wrażenie, niż te które ujrzeliście Państwo wczoraj. Będą mówić przede wszystkim nie tyle o panu Januszu Kaczmarku, jego wspólnikach w przestępstwie, ale będą mówić o panu Tusku, panu Olejniczaku, o panu Giertychu i panu Lepperze. Będziemy widzieć jaka jest w Polsce prawda. Ponieważ fakty, a nie opinie i nie słowa, będą świadczyć o ludziach i o tych, którzy na tych faktach i na tych słowach swoje działania, swoje oceny, swoje opinie opierają”.
Kilkanaście dni temu obiecałem, że zostaną ujawnione materiały dowodowe ze wspomnianego postępowania, które pozwolą na to, by każdy mógł ocenić, kto w Polsce jest uczciwy, a kto jest oszustem, kto jest wiarygodny, a kto kłamie. Jasne jest, iż ta ocena nie ogranicza się do osoby pana Janusza Kaczmarka, ale też do zabierających w tym sporze głos polityków. Ujawnione fakty świadczą bowiem będą nie tylko o niewiarygodności Janusza Kaczmarka, ale i niewiarygodności tych wszystkich, którzy na tym, co powiedział opierają swoje działania.
Wspomniani politycy: Donald Tusk, Wojciech Olejniczak, Roman Giertych i Andrzej Lepper uczynili swoim głównym świadkiem kłamcę i oszczercę, stojącego pod zarzutami przestępstw kryminalnych. Tym samym wiarygodność wyżej wymienionych polityków, kiedy atakują prokuraturę, organa ścigania i rząd Jarosława Kaczyńskiego, jest taka sama jak wiarygodność Janusza Kaczmarka i jego wspólników. Wspomniani politycy stają w obronie przywilejów władzy, bezkarności polityków i sprzeciwiają się zdecydowanej walce z korupcją na najwyższych szczeblach.

Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny
lista aktualności archiwalnych