Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Spotkanie Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem
Konferencja prasowa po spotkaniu Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem

Spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

2016-04-05

Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro spotkał się dzisiaj z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

- Spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze. Wyjaśniliśmy wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej, że nie jest prawdą twierdzenie, iż Trybunał Konstytucyjny może działać wyłącznie w oparciu o Konstytucję. Sama Konstytucja w art. 197 stanowi, że Trybunał Konstytucyjny działa w oparciu o ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Ten argument spotkał się z zainteresowaniem pana przewodniczącego – mówił podczas dzisiejszej konferencji Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

- Pan Timmermans był żywo zainteresowany naszą argumentacją. Najlepszy dowód to jego prośba o kontynuowanie dyskusji. Życzyłbym sobie od wielu polskich polityków z opozycji takiej otwartości, jaką przejawiał pan przewodniczący – dodał obecny na konferencji wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

W trakcie spotkania dokonano także analizy prawnoporównawczej dotyczącej sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce a także Sądu Najwyższego w USA oraz w krajach Europy (na przykład w Niemczech).

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

 

lista aktualności archiwalnych