Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Oświadczenie Zastępcy Prokuratora Generalnego - Jerzego Engelkinga - w związku z wypowiedziami byłego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Janusza Kaczmarka, dotyczącymi rozważania...

2007-08-12
Nieprawdą jest, wbrew temu, co wczoraj na antenie telewizji TVN24 stwierdził były Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji – Janusz Kaczmarek - iż w dniu wczorajszym kontaktowałem się z dziennikarką, którą rzekomo poinformowałem, że z uwagi na wypowiedzi Janusza Kaczmarka, prokuratura rozważa jego zatrzymanie.
W dniu wczorajszym, w godzinach popołudniowych zatelefonowała do mnie Pani Redaktor Magdalena Rubaj, która poprosiła o chwilę rozmowy i zadała mi następujące pytanie: czy w sobotę zostanie przesłuchany Andrzej Lepper? Po uzyskaniu odpowiedzi, zadała mi drugie, czysto hipotetyczne pytanie: czy w sprawie takiej jak ta dotycząca przecieku, gdzie występuje kilku podejrzanych, jeżeli doszłoby do ich zatrzymań, to czy odbędą się one w tym samym czasie, czy też nie? Na tak postawione pytanie odpowiedziałem, iż błędem byłoby wybiórcze zatrzymywanie, a ponadto taki charakter sprawy nakazuje równoczesne zatrzymanie wszystkich podejrzanych.
W trakcie rozmowy Pani Magdalena Rubaj nie pytała się, czy w sprawie przecieku przewidywane jest zatrzymanie kogokolwiek, w tym i Janusza Kaczmarka, ani czy są takie plany. W związku z tym, informacji o ewentualnych zatrzymaniach, nie przekazywałem ani Pani Redaktor Rubaj, ani nikomu innemu, gdyż w tym zakresie nie posiadam stosownej wiedzy.
Po wypowiedzi Janusza Kaczmarka, z którą zapoznałem się dzisiaj na stronach internetowych TVN24, skontaktowałem się z Panią Redaktor Magdaleną Rubaj, która w rozmowie telefonicznej oświadczyła mi, że jest zaskoczona treścią wypowiedzi Janusza Kaczmarka.
Zaznaczyła, że w dniu wczorajszym rozmawiała telefonicznie z byłym Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednakże nie przekazywała mu takich informacji, jakie zawarł w swojej wypowiedzi dla TVN24.
Pani Redaktor Rubaj poinformowała mnie, iż pytała się Pana Janusza Kaczmarka, czy liczy się z ewentualnym zatrzymaniem i czy się tego obawia. Powiedziała mu także, że o sprawie przecieku rozmawiała z wieloma osobami, w tym i ze mną.
Pani Redaktor Magdalena Rubaj poprosiła, abym w niniejszym oświadczeniu zawarł jej wypowiedź, iż całą sytuacją jest po prostu zaskoczona.
Jerzy Engelking
Zastępca Prokuratora Generalnego


Oświadczenie w formacie PDF
lista aktualności archiwalnych