Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Archiwum informacji

Komunikat w sprawie wypowiedzi mecenasa Wiesława Żurawskiego, zawartych w artykule pt. „Urzędnicy Ćwiąkalskiego obiecali załatwić sprawę Ziobry?” (autorstwa Redaktor Magdaleny Rubaj),...

2008-01-10
W związku z wypowiedziami mecenasa Wiesława Żurawskiego, zawartymi w artykule pt. „Urzędnicy Ćwiąkalskiego obiecali załatwić sprawę Ziobry?”, opublikowanym na stronie internetowej Dziennik.pl, informujemy, iż Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ćwiąkalski oraz jego Zastępca – Prokurator Krajowy Marek Staszak nie znają mecenasa Wiesława Żurawskiego i nigdy z nim nie rozmawiali.
Ponadto, kategorycznie zaprzeczają by którykolwiek z nich składał mecenasowi Żurawskiemu jakiekolwiek obietnice przyspieszenia załatwienia bądź jakiejkolwiek innej interwencji w prowadzonej przez niego sprawie.
Żadnych tego typu obietnic nie składali mu również pracownicy sekretariatów Ministra i Prokuratora Krajowego.
Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny Zbigniew Ćwiąkalski zdecydował się wystąpić do Okręgowej Rady Adwokackiej o wszczęcie postępowania wyjaśniającego, w związku z wypowiedzią mecenasa Żurawskiego, sugerującą iż Minister Sprawiedliwości – bądź Prokurator Krajowy Marek Staszak mieli interweniować w prowadzonej przez mecenasa sprawie.

Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości
lista aktualności archiwalnych