Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw - rok 2010 - sprawozdanie

2010-03-29

W roku 2000 powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym w dniu 22 lutego. W Polsce ten dzień jest również ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz.U. nr 59 poz. 517).
Dotychczas obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” rozpoczynały się uroczystą konferencją, w której udział brali przedstawiciele władz państwowych, wymiaru sprawiedliwości oraz innych resortów, a także reprezentanci samorządu terytorialnego oraz organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem. W tym roku Konferencja podsumowująca przebieg „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” odbyła się w dniu 1 marca 2010 r. w Warszawie pod hasłem: „Wzmacnianie systemu pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w Polsce”.
W trakcie konferencji zaprezentowane zostały działania, które zostały podjęte w ubiegłym roku na rzecz pokrzywdzonych przestępstwem. Ponadto, ekspert z Departamentu Legislacyjno – Prawnego Ministerstwa Sprawiedliwości przedstawił inicjatywy legislacyjne Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące wzmacniania pozycji ofiar przestępstw w sferze procesowej i poza procesowej.

 

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Rafał Matusiak | Edytor: Rafał Matusiak
Data dodania: 24.02.2011 12:24 | Data ostatniej modyfikacji: 24.02.2011 12:27