Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Dziecko w Sieci

Kampania: Każdy ruch w Internecie zostawia ślad

2011-07-12

 

Program Dziecko w Sieci ma na celu zwrócenie uwagi opinii społecznej na problem kontaktów dzieci z osobami znanymi jedynie z Internetu.
 
Celem kampanii „Każdy ruch w Internecie zostawia ślad” jest uświadomienie sprawcom, również tym potencjalnym, że uwodząc dzieci w Internecie, popełniają przestępstwo. Kampania ma zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię w internetowych relacjach dziecko-dorosły, że niezależnie od zachowania dziecka w takiej relacji, odpowiedzialność zawsze leży po stronie osoby dorosłej.
 
8 czerwca 2010 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Kodeks karny, która penalizuje proceder uwodzenia dzieci w Internecie. Od tego dnia już nawet nawiązywanie w Internecie kontaktów z dzieckiem, których celem jest doprowadzenie do spotkania i wykorzystania seksualnego (z ang. grooming), jest przestępstwem. Kodeks karny przewiduje za przestępstwo tego typu karę do dwóch lat pozbawienia wolności (art. 200a § 2) lub nawet do trzech lat pozbawienia wolności, jeśli sprawca wykorzystał niewiedzę lub nieświadomość dziecka (art. 200a § 1).
 

 

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Anna Wiecha | Edytor: Piotr Potrebka
Data wytworzenia: 01.10.2013 | Data dodania: 12.07.2011 15:24 | Data ostatniej modyfikacji: 01.10.2013 08:43