Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Aktualności

Ogólnopolska konferencja szkoleniowo – nadzorcza

2011-11-22
W dniach 23 -25 listopada br. w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej Posejdon w Ustce  odbędzie się organizowana przez Departament Wykonania Orzeczeń i Probacji ogólnopolska konferencja szkoleniowo – nadzorcza pt. Jaka resocjalizacja, jakie prawo - kierunki przemian – w poszukiwaniu najskuteczniejszych rozwiązań. Będzie onapoświęcona zmianom zachodzącym w prawie dotyczącym nieletnich, w związku z wprowadzonymi w ostatnich latach zmianami legislacyjnymi i ich wpływie na praktyczne wykonywanie środków wobec nieletnich.
Konferencja jest adresowana do prezesów i sędziów wizytatorów sądów okręgowych, wizytatorów nadzoru pedagogicznego, dyrektorów zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich.
W obradach weźmie udział kierownictwo Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Ministerstwa Sprawiedliwości, a także sędziowie i wizytatorzy Wydziału Wykonania Orzeczeń Rodzinnych i Nieletnich. Do dyskusji zaproszono również reprezentantów środowisk naukowych związanych z systemem resocjalizacji i prawa nieletnich.

Wnioski i ustalenia powstałe w efekcie obrad wykorzystane zostaną w trakcie prac nad ewentualnymi zmianami w prawie dotyczącym odpowiedzialności nieletnich za przejawy demoralizacji w tym popełnianie czynów zabronionych.

 

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Piotr Potrebka | Edytor: Piotr Potrebka
Data dodania: 29.05.2012 13:45 | Data ostatniej modyfikacji: 29.05.2012 14:30