Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Aktualności

VIII Wielkie Głogowskie Dyktando z udziałem i sukcesem wychowanków Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie

2013-05-08
Na załączonym zdjęciu poniżej od lewej: Mateusz Śpiewak - klasa III - zwycięzca w kategorii gimnazjum, Marek Szopa - autor dyktanda 2013, Damian K. - uczeń klasy III gimnazjum, Michał K. - uczeń klasy III gimnazjum.

23 lutego 2013 r. wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Głogowie po raz kolejny wzięli udział w zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie – VIII Wielkim Głogowskim Dyktandzie. Autorem tekstu dyktanda był gorzowianin Marek Szopa - mistrz polskiej ortografii w ogólnopolskim dyktandzie w Katowicach 2001 r. i Głogowski Mistrz Ortografii 2012.
 
„Litwo! Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie”, „Szlachetne zdrowie” - oto poetów rodaków ponadczasowe incipity jakich mało. Nie codziennie korzystamy z ich przesłania, a przecieżbyśmy mogli, jeślibyśmy co dzień zażywali ruchu. Reklamy w mass mediach w koło tentują nas w tempie tętna szybkobiegacza suplementami nie tylko cud-, ale i niskokalorycznych diet, odkładanych często gęsto na poświęta. Obiecankami cacankami chcą nas niby wyręczyć, jednak nic a nic nie zastąpi wysiłku” - to tylko krótki fragment tekstu , z którym musieli zmierzyć się uczestnicy dyktanda.
 
Po raz pierwszy w gronie laureatów znalazł się także wychowanek placówki w Głogowie! Pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów wywalczył Mateusz Śpiewak, uczeń klasy III b. Zwycięzcy gratulujemy sukcesu i cieszymy się razem z nim!

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Iwona Różańska - Kozieł | Edytor: Rafał Matusiak
Data dodania: 08.05.2013 13:54 | Data ostatniej modyfikacji: 08.05.2013 13:54