Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Aktualności

Resocjalizacyjny RAP w Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach

2013-09-26
RJGR
RJGR
RJGR

W Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach Zdrój wychowankowie zajęli się tworzeniem muzyki. Pomysł na zespół muzyczny zrodził się podczas długich jesiennych wieczorów. Dwóch wychowanków powołało do życia zespół pod nazwą RJGR. Wykonywana muzyka to rap w najczystszej postaci. Przez okres zimy nazbierało się tyle materiału, że zespół mógł pokazać się szerszej publiczności.

RJGR został zaproszony do udziału w koncercie charytatywnym w ramach XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncert odbył się w styczniu 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Formacja RJGR została ciepło przyjęta przez słuchaczy i zdobyła grono swoich wielbicieli.

Styczniowy sukces zachęcił zespół do dalszej pracy i do wzięcia udziału w konkursie muzycznym pt. „Złotoryjskie Rytmy Młodych”, który został zorganizowany w weekend majowy nad złotoryjskim zalewem. W przeglądzie udział wzięło dwanaście zespołów reprezentujących różne rodzaje muzyki. Od reggae, rap aż po hard rock. Trzy najlepsze zespoły w nagrodę miały wystąpić podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota, które rok rocznie są organizowane na terenie Złotoryi. Raperzy z ZP w Jerzmanicach Zdroju zajęli pierwsze miejsce i uzyskali możliwość zagrania na dużej scenie przed koncertem zespołu-gwiazdy Raz Dwa Trzy. W finale głównym rywalizując z dwoma pozostałymi zespołami zajęli drugie miejsce. Jury konkursu podkreślało w uzasadnieniu wyboru dojrzałość i poetykę tekstów piosenek. W nagrodę otrzymali 300 zł do podziału oraz udział w sesji zdjęciowej. Wychowankowie oprócz dobrej zabawy otrzymali profesjonalnie wykonane zdjęcia. Jedno z nich na pewno zagości na okładce ich pierwszej płyty, która wkrótce ma się ukazać.

Wchodząc na poniższy adres można posłuchać jednego z utworów RJGR: http://www.reso.pl/galeria/index.php/nie-daj-ju-rady-rjgr

Wychowawcy: Mirosław Wrotny, Piotr Kocyła

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Piotr Potrebka | Edytor: Piotr Potrebka
Data wytworzenia: 01.10.2013 | Data dodania: 01.10.2013 09:46 | Data ostatniej modyfikacji: 03.12.2013 17:29