Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Aktualności

30 - lecie Klubu sportowego "ZRYW" działającego w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie – Łące

2015-12-10

Rok 2015 w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Pszczynie jest szczególny, gdyż obchodzone jest 30 - lecie działającego w placówce klubu sportowego „Zryw”. W chwili powstania był on pionierskim przykładem, jak można skutecznie resocjalizować i wychowywać młodzież w ramach zajęć sportowych sformalizowanych w ramach klubu sportowego.

Jubileusz świętowano na boisku. Zryw” Pszczyna kontra Reprezentacja Pszczyny, w której zagrali samorządowcy i dziennikarze z powiatu pszczyńskiego - takim właśnie meczem uczczono 30-lecie Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Zryw" Pszczyna. Mecz został rozegrany na boisku "Zrywu" i zakończył się remisem 1:1. W rzutach karnych lepsi okazali się goście, którzy wygrali 3:4.

Prezes Andrzej Kegel dziękował samorządowcom i dziennikarzom za udział w meczu.

„Ideą procesu resocjalizacji jest przygotowanie naszych podopiecznych do powrotu do środowiska otwartego. Państwa obecność dla naszych chłopców ma ogromne znaczenie. Oni od wielu dni czekali na to spotkanie, bo państwo jesteście dla nich dowodem, że w środowisku otwartym, w naszych samorządach, w naszym powiecie jest dla nich miejsce. Sens naszej pracy polega na tym, by odzyskali wiarę we własne siły i możliwości” - mówił Andrzej Kegel.

Działalność „Zrywu” została doceniona przez Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach. Prezes Andrzej Kegel otrzymał List Gratulacyjny oraz Puchar Okolicznościowy, a działacze i członkowie klubu zostali odznaczeni wysokimi odznaczeniami sportowymi.

„Zryw” został uhonorowany przez Pawła Sadzę - Starostę Pszczyny. Prezes klubu Andrzej Kegel otrzymał z rąk Starosty statuetkę Żubra Pszczyńskiego. Także Burmistrz Pszczyny docenił działalność klubu i wręczył pamiątkową paterę oraz sprzęt sportowy.

W 1985 roku wychowankowie i wychowawcy Zakładu Poprawczego w Pszczynie - Łące wpadli na pomysł powołania klubu sportowego. Początkowo działała tu tylko drużyna piłkarska, dzisiaj rozwinięte są również inne sekcje - saneczkarska, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, sportów siłowych i sportów wodnych.

Nazwa „Zryw” została wymyślona przez wychowanków i pochodzi od tzw. „zrywów” (ucieczek). To najprawdopodobniej jedyna taka drużyna w Polsce, w której grają obok siebie wychowankowie, wychowawcy i strażnicy zakładu poprawczego. Przez wiele lat sekcja piłkarska rywalizowała z drużynami Podokręgu Tychy w klasie C oraz B. Obecnie uczestniczy w rozgrywkach Pszczyńskiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. Od 15 lat trenerem klubu jest Marek Szklorz.

Szalik klubu ZRYW PSZCZYNA.
Starosta pszczyński Paweł Sadza wręcza nagrodę Statuetkę Żubra prezesowi klubu Andrzejowi Keglowi.
Od lewej: dziennikarz Michał Pawlak, prezes Andrzej Kegel, starosta pszczyński Paweł Sadza oraz  ówczesny dyrektor Bogdan Byliński.
Dyrektor Bogdan Byliński wręcza pracę wykonaną przez wychowanków – witraż, staroście pszczyńskiemu.
Przedstawiciel zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręcza odznaczenia ŚZPN oraz PZPN zasłużonym działaczom i pracownikom  klubu.
Puchar  prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej dla ZRYWU Pszczyna przekazany na ręce prezesa Andrzeja Kegla.
Zdjęcie grupowe z jubileuszowego meczu dziennikarze, samorządowcy kontra Zryw Pszczyna.
Mecz jubileuszowy z okazji 30-lecia klubu.
Mecz jubileuszowy z okazji 30-lecia klubu.
Nagroda Burmistrza Pszczyny z okazji 30 – lecia klubu Zryw Pszczyna.
Osiągnięcia – puchary klubu ZRYW Pszczyna.
O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Iwona Różańska – Kozieł | Edytor: Rafał Matusiak
Data wytworzenia: 10.12.2015 | Data dodania: 10.12.2015 14:10 | Data ostatniej modyfikacji: 10.12.2015 14:17