Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Informacje

Konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa

2015-02-12
Konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa
Konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa
Konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa

11 lutego 2015 r. w Popowie k. Warszawy odbyła się siódma Konferencja Ministra Sprawiedliwości z Dziekanami Wydziałów Prawa uczelni publicznych i niepublicznych.

Uroczyście ją otworzyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości dr hab. Monika Zbrojewska.

Konferencja poświęcona była omówieniu wyników egzaminów wstępnych na aplikacje: adwokacką, radcowską i notarialną, które odbyły się 27 września 2014 r. W tym roku analiza poszerzona została o wyniki egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą.

Przedstawiona prezentacja wyników egzaminów obejmowała m.in. analizę stopnia trudności pytań i profilu osób przystępujących do egzaminów, wyniki egzaminu na aplikacje absolwentów poszczególnych uczelni wyższych czy porównanie zdawalności egzaminów przez absolwentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Najlepszą zdawalność w roku 2014, podobnie jak rok wcześniej, osiągnęli absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (72,82%). Na kolejnych lokatach znalazł się Uniwersytet Łódzki (63,08%) i Uniwersytet Warszawski (57,10%).

Na konferencji zaprezentowane zostały również wyniki naboru na aplikację ogólną w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Przedstawiony został profil absolwentów aspirujących do wykonywania w przyszłości zawodu sędziego i prokuratora.

W konferencji uczestniczyli dziekani 24 uniwersytetów i polskich uczelni wyższych prowadzących studia na kierunku prawo. Obecni byli również Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń, wiceprezes Najwyższej Izby Kontroli Wojciech Kutyła, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Andrzej Zwara, prezes i wiceprezes Krajowej Rady Radców Prawnych Dariusz Sałajewski i Ewa Stompor – Nowicka, wiceprezesi Krajowej Rady Notarialnej Małgorzata Radziuk i Dariusz Zdanowicz, wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej Rafał Łyszczek oraz kierownictwo Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury: dyrektor Leszek Pietraszko i wicedyrektor Rafał Dzyr, a także członkowie zespołów przygotowujących testy na egzaminy.

Poniżej załączona jest analiza wyników egzaminu na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną oraz egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą, przeprowadzonych 27 września 2014 r.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Milena Domachowska | Edytor: Milena Domachowska
Data wytworzenia: 12.02.2015 | Data dodania: 12.02.2015 14:07 | Data ostatniej modyfikacji: 12.02.2015 15:23