Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Informacje

Odpowiedź na publikację

2015-09-25
sprostowanie_gazety.jpg

W odpowiedzi na opublikowany w dniu 22 września 2015 r. w Dzienniku Gazecie Prawnej artykuł redaktora Sławomira Wikariaka pt. „Dokumenty przeczą wersji resortu sprawiedliwości” informujemy:

W opublikowanej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości z dnia 18 września 2015 r. odpowiedzi na artykuł  (z 17 września 2015 r. w Gazecie Prawnej red. Sławomira Wikariaka pt. „Ministerstwo Sprawiedliwości przez lata korzystało z bezprawnie kopiowanego rejestru PESEL?”), nie znalazło się, jak twierdzi autor, stwierdzenie, że „MS twierdzi, że replika bazy PESEL była zlokalizowana na serwerach MSW”. 

W powyższej odpowiedzi znalazła się natomiast informacja, że to rolą Ministerstwa Sprawiedliwości było zapewnienie infrastruktury technicznej. W odpowiedzi sprecyzowano, że serwer z repliką znajdował się w siedzibie MSW, a nie to, że MSW jest jego właścicielem. Lokalizacja serwera, wbrew temu co twierdzi autor artykułu, ma również znaczenie z punktu widzenia zarządzania repliką. Za bezpieczeństwo fizyczne i środowiskowe odpowiedzialny jest podmiot, w którym zlokalizowana jest infrastruktura niezbędna do funkcjonowania systemu. Ministerstwo Sprawiedliwości nigdy też nie miało uprawnień do zarządzania danymi, które znajdują się na replice bazy PESEL w zakresie: kopiowania, zmieniania, czy usuwania.

W zakresie dostępu prokuratur do systemu PESEL SAD, autor artykułu myli dostęp do repliki bazy PESEL, z dostępem do systemu PESEL SAD. Prokuratury posiadają własny system zapewniający dostęp do danych z rejestru PESEL, na który Ministerstwo Sprawiedliwości nie ma żadnego wpływu.

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Milena Domachowska | Edytor: Milena Domachowska
Data wytworzenia: 25.09.2015 | Data dodania: 25.09.2015 10:05 | Data ostatniej modyfikacji: 25.09.2015 10:06