Wyszukaj tłumacza przysięgłego

Wyszukaj tłumacza

 

Wyszukaj orzeczenie ETPCz

Wyszukaj orzeczenie

Typ orzecznictwa:
 

Wyszukaj komornika

Wyszukaj komornika

Wyszukaj syndyka

Wyszukaj syndyka

Informacje

Wiceminister Łukasz Piebiak na posiedzeniu Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości

2017-03-29
MS

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Łukasz Piebiak uczestniczył w Brukseli w obradach Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych.

Podczas dwudniowego (28-29 marca) posiedzenia dyskutowano głównie nad kwestiami związanymi z bezpieczeństwem. Poruszono między innymi temat skutecznego ścigania przestępstw w cyberprzestrzeni oraz problem powracających do Europy zagranicznych bojowników terrorystycznych.

W kontekście bezpieczeństwa, Malta, sprawująca obecnie prezydencję w UE, przedstawiła działania planowane w związku z konsekwencjami jednego z orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, które poważnie ogranicza zakres przechowywania danych telekomunikacyjnych i dostępu do nich w celu walki z terroryzmem.  

Przekazana została również informacja o postępach w pracach legislacyjnych nad rozporządzeniem o wzajemnym uznawaniu nakazu konfiskaty i dyrektywami o dostarczaniu treści cyfrowych i zwalczaniu prania brudnych pieniędzy.

Posiedzenie Rady poprzedzone było spotkaniem w sprawie ustanowienia urzędu Prokuratury Europejskiej. Polska potwierdziła, że nie przystąpi do projektowanej instytucji.

 

Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

O dokumencie
Ministerstwo Sprawiedliwości | Wprowadzenie: Ministerstwo Sprawiedliwości | Edytor: Rafał Matusiak
Data wytworzenia: 29.03.2017 | Data dodania: 29.03.2017 13:17 | Data ostatniej modyfikacji: 29.03.2017 13:24